You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Wiedeń i dynastia Habsburgów

on Apr 6, 2019
Myśląc o Austrii niemal zawsze widzimy przed sobą jedną nazwę - jedno konkretne miejsce, które wręcz Musimy tam zobaczyć. Tym miejscem jest stolica owego państwa, czyli wspaniały i bogaty we niesamowitą historię Wiedeń. Jak się okazuje, jego początki "ukazały się" już 500 lat przed naszą erą i przez ten czas bardzo wiele się tam wydarzyło, a by móc to choćby opowiedzieć w skrócie, potrzeba by było wielu lat.


Jednak są pewne historie, które warto poruszyć już teraz, a które działy się w sumie (patrząc na przestrzał minionego czasu) jeszcze nie tak dawno.


Dynastia Habsburgów


Habsburgowie byli jak sie okazuje dynastią pochodzenia niemieckiego, której założycielem był Guntram Bogaty, który żył w X wieku. Wszelcy następni przedstawiciele dynastii panowali jednak nie tylko w miejscu jej założenia, sukcesywnie rozszerzając ród o następne państwa, wśród których znalazły się miedzy innymi: Niemcy, Włochy, Święte Cesarstwo Rzymskie, Czechy, Hiszpania, Portugalia, Burgundia, czy państwo Węgierskie i jeszcze kilka innych, tworząc swoiste imperium, a przynajmniej do jego utworzenia niego dążąc. 


Dawne ziemie Habsburgów obecnie


Jak łatwo się domyśleć, Wiedeń był miejscem, w którym Habsburgowie się "osiedlili", gdzie był ich "główny dom".

Żywo zaintrygowała Cię omawiana na tej stronie tematyka? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w treści!

Nie dziwi więc fakt, że to tam spoczywają ich "pozostałości", które są naprawdę liczne i rozrzucone po całym Wiedniu. Jeśli przyjrzeć się dobrze miejscom, w których Habsburgowie żyli, od razu widać, że wokół tych miejsc praktycznie powstał obecny Wiedeń, gdyż wszelkie pozostałe po nich budowle są teraz najważniejszymi punktami całego miasta, znajdującymi się w jego ścisłym centrum.

Nasz link do www ośrodki spa nad morzem zdziwi Cię niebywale optymistycznie. Wyszukasz tam masę drobiazgowych postów. Więc nie czekaj i wejdź tam!

Niezwykle łatwo jest wyobrazić ich sobie, jak spacerują po całym Wiedniu na piechotę, gdyż jak dobrze wiemy centrum miasta to najbardziej dogodne do życia miejsce, w którym znajdzie się wszystko co najważniejsze w całym mieście.


Wiedeń - zabytki pozostałe po Habsburgach
Panna Młoda, zimowa kreacja
Author: Weselni Paparazzi
Source: abcslubu.pl


Jak to bywa w każdym miejscu na świecie, osoba bądź osoby panująca w danym miejscu zawsze pozostawiają po sobie znaki swojej ówczesnej władzy - bardzo często są to konkretne budowle czy pomniki i nie inaczej ma się sprawa z Habsburgami, którzy przecież władali swoim imperium bardzo długo.


Najważniejszymi miejscami pozostawionymi przez nich w Wiedniu to bez wątpienia Katedra św. Szczepana (która jest miejscem pochówku między innymi Księcia Rudolfa IV zwanego „Założycielem” oraz dokładnie 56 urn z wnętrznościami innych członków rodziny Habsburgów), czy Wiedeński zamek Hofburg, który był prawdziwym centrum ich władzy.