You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W jakie miejsca najkorzystniej udać się na wypoczynek? Bez wątpienia Zakopane spełnia najbardziej ciekawe standardy w zakresie wypoczynku

on Sep 3, 2019
Wisła to najciekawszy ze wszystkich obleganych w porze zimowej miasteczek w kraju. Tu co roku na narty przyjeżdżają zwolennicy zimowego szaleństwa z całej Polski. Jednak nie tylko narciarze kochają Wisłę. To wspaniały punkt wypadowy w Beskidach, co już dawniej docenili miłośnicy pieszych wycieczek w góry.

Góry
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to też miejscowość pełna ciekawych zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea a także galerie proponują rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się wędrować górskimi szlakami i którzy na stoku goszczą niechętnie. Myślisz o interesującym miejscu na wycieczkę? Nocleg w Wiśłe będą doskonałe. Sprawdź dlaczego - .

Przejdź do serwisu i dowiedz się ponadto (http://mlynska12.pl/imprezy-i-bankiety/), czy nasz podobny wpis jest ciekawy. Będzie nam także bardzo przyjemnie, jeżeli pozostawisz komentarz.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest również Zakopane. Co bez wątpienia trzeba zwiedzić w tym pięknym miasteczku? Szczególnie obecne tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z wybitnymi koneserami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zachwycające zabytki góralskiej architektury i ciekawe reprezentantki wysoko szanowanego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym ciekawiej możemy poznać tych, o których tak wiele uczono w szkolnych podręcznikach.

Wyjątkowym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci najwybitniejsi mieszkańcy miasta. Znaczna ilość rozpoznawalnych nazwisk sprawia, że ten mały cmentarzyk jest jedną z najważniejszych nekropolii w Całej Polsce. Historia cmentarza rozpoczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu znaczących dla Podhala osobistości. Tu znajduje się m. in. grób słynnego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, legendarnego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Pochowany jest tu również architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy i założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Sławne i wybitne osobistości oraz niezwykłe w swej formie groby ozdobione ludowymi świątkami dobrze świadczą o niezwykłości tego miejsca.

Kolejnym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najsłynniejsza w Polsce skocznia narciarska.

Czy prezentowany artykuł jest Twoim zdaniem fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź również na niezły serwis, który posiada równie istotne dane.

Jej architektem był znany architekt Karol Stryjeński, a wielkie otwarcie obiektu nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku znana skocznia otwiera niezwykłą kartę w dziejach rodzimego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą tętni życiem.