You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

W życiu jest dużo sytuacji, gdzie nie przypuszczamy nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy

on Sep 11, 2020
Perspektywa zależy od punktu patrzenia, identycznie jak postrzeganie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna świat w różny sposób, jedni będą to robić w pozytywny sposób, inni wszystko zobaczą w ciemnych barwach. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od genów? Od wszystkiego razem?
Obiektyw, fotografia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z całą pewnością nie da się wymienić jednej przyczyny takiego a nie innego spoglądania na świat czy podejścia do życia. Nawet jeśli jedno z wydarzeń powoduje kolejne wypadki, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na dane sytuacje niż inna.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne informacje znajdziesz również tu (https://www.agatabzdyn-legal.pl/news/4/18/skarga-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-w-strasburgu).

Nie da się chyba też wiedzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak możliwe. Jak byśmy zareagowali na coś bardzo pozytywnego, dajmy na to, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z wielka tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie da się tego przewidzieć.zdjęcie
Author: Marian Schmidt
Source: Marian Schmidt
Ci, co natomiast twierdzą, że zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej poszliby w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli poważnie. Być może nie byłoby to tak widoczne, ten dziwny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zarzekanie się i oświadczenia.

Jeśli jesteś zdania, że rozpatrywana tu kwestia jest interesująca, zobacz jeszcze więcej w tym tekście (https://www.happytree.com.pl/), który również publikuje tego typu materiały.

Nie da się tak po prostu spojrzeć na własne życie z góry, zrobić zdjęcia z powietrza , by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować umiar i nie rozpowszechniać radykalnych opinii, co do naszego postępowania, gdyż możemy bardzo się zdziwić i koniec końców nie być gotowym na inny rozwój wypadków założyliśmy.


Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w konkretnej chwili, to jest cała masa czynników, które ukazują, jak potoczyłyby się nasze losy. Pośród najważniejszych z nich należy wskazać: charakter, temperament, doświadczenie z podobnymi sytuacjami czy reagowanie na zbliżone tragedie (jednak u innej osoby). Najłatwiej mimo wszystko ocenią nas obcy, rzecz jasna „najłatwiej” nie oznacza „najtrafniej”, gdyż ktoś z zewnątrz ocenia nas tylko po tym, co widzi, albo co o nas usłyszy, często będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie zamienili słowa z człowiekiem z zagranicy, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach mówią, że w dalekich krajach mieszkają tylko ludożercy.