You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Niesamowita Larnaka: cudowny początek urlopu na Cyprze

on Jan 29, 2022
Wczasy na Cyprze to marzenie wielu naszych rodaków. Pobyt można rozpocząć w Larnace: spokojnym mieście, które można poznać.


Wielu podróżników omija Larnakę jako lokalizację jakoby niegodną uwagi.
Mają czego żałować. To miejsce stanowi obszar spokoju na mapie wyspie Afrodyty. Podczas gdy większość podróżników od razu przeprowadza się do Pafos czy Limassol, Larnaka oferuje większy spokój. To doskonałe miasto dla osób znużonych ciągłym zgiełkiem innych cypryjskich kurortów.

Przeczytaj ten interesujący tekst a jeżeli ciekawi Cię więcej informacji na ten temat to odkryj więcej - znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Nie oznacza to, że jest nieciekawa.


Larnaka wyróżnia się flamingami - to tam przylatują bajeczne, oryginalne ptaki, które można zaobserwować wówczas, gdy odwiedzi się ten obszar Cypru. Trzeba tylko pojechać tam w zimie. w sezonie jest tam zbyt ciepło i paki odlatują w zimniejsze rejony świata.


Niesezonowych atrakcji w mieście na szczęście jest więcej, a ciekawych zabytków odnajdziemy więcej niż w dynamicznym Limassol. Warto wiedzieć, że Larnaka jest wybudowana na ruinach starożytnego państwa-miasta Kition, dlatego wielbiciele historii będą się tam bardzo dobrze czuć. Na miejscu można odwiedzić na przykład meczet Hala Sultan Tekke, czyli popularne kieruek pielgRzymek wyznawców Allaha, który jest tak ważny, ponieważ wybudowano go w miejscu pochówku ciotki Mahometa.


kierunek
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com


Dla równowagi warto odwiedzić zabytki chrześcijańskie. Żaliczyć należy do nich m.in cerkiew św. Łazarza, o której pisze się, że została zbudowana w miejscu grobu św. Łazarza. Tego, który został wskrzeszony przez Chrystusa. Współcześnie istniejący kościół pochodzi z IX w., jest zatem bardzo ważnym zabytkiem na mapie naszego kontynentu.


miasto
Author: www.GlynLowe.com
Source: http://www.flickr.com


W Larnace odwiedzić należy średniowieczny zamek i akwedukt z 1745 roku.


Ponadto miasto oferuje wszystkie atrakcje kurortu. Wielką wodę, bulwar, setki knajpek i klubów, a przede wszystkim gorące plaże ze słynną McKenzie Beach na czele.


Gdy to wszystko nie wydaje się wystarczająco interesujące, warto pamiętać o tym, że Cypr jest naprawdę małą wyspą i można go objechać w przez kilka godzin.
Po stronie greckiej z Larnaki blisko jest do Agia Napy, Famagusty i stolicy kraju, niewiele dalej znajduje się Limassol, a przeszło 100 km będziemy musieli jechać tylko do Pafos i na szczyty Trodos. strona turecka wyspy będą wymagać już dłuższej wycieczki.