You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Krótki opis rejonu Podlasia, opis najpopularniejszych jego turystycznych atrakcji.

on Aug 20, 2021
W roku 1999 w wyniku podziału administracyjnego, jaki dokonał się w Polsce, utworzone zostało województwo podlaskie. Obecnie ma ono powierzchnię ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co stanowi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.


wakacje - obrazeczek
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com
Województwo to położone jest w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów jest wspaniała, miejscami nie naruszona przez człowieka przyroda. Natomiast nie ma tam dużych skupisk przemysłu, co z kolei skutkuje bardzo czystym powietrzem bez skażeń.

Czy masz zamiar może poddać tę sprawę późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis, który publikuje zbliżone zagadnienia.

Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów niezbyt przychylnie, jest obecnie coraz częściej wybierany przez ludzi szukających spokoju, ciszy i kontaktu z przyrodą. Z pewnością magnesem przyciągającym turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich ocalałych miejsc tego typu w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona prawnie chroniona przed zbytnią ingerencją ludzi, na jej obszarze znajduje się wiele ciekawych miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie tylko Puszcza Białowieska, chociaż ona jest główną atrakcją tego rejonu Niezwykle popularne są także spływy kajakowe przepięknymi podlaskimi rzekami, w czasie jakich można podziwiać całe bogactwo przyrody. Dość dużo jest również różnego rodzaju muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego regionu, a dla maluchów otwierane są najróżniejsze dydaktyczne i rozrywkowe parki. Dużo do zwiedzania znajdą też wielbiciele militariów i zabytków, na Podlasiu jest sporo atrakcji o takim charakterze, które przyciągają coraz większą liczbę.

Masz wrażenie, że zbliżone materiały rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.kormoran-rowy.pl/) inny tego typu punkt widzenia.

To wszystko spowodowało, że od pewnego czasu bardzo rozrosła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają szanse, jakie daje zainteresowanie miejscem, w jakim mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować na różnych płaszczyznach, nie tylko turystycznych.

Między innymi coraz bardziej rozwijają się medyczne usługi, na przykład działająca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całego kraju - czytaj na