You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu rower najbardziej korzystnie wybrać? Jakie są możliwości? O jakich sprawach dobrze pamiętać w czasie kupna?

on Mar 16, 2022
Jeśli pragniemy nabyć rower musimy poważnie nad tym pomyśleć, a to z tego powodu, że dzisiaj inaczej niż w przeszłości jest do wyboru wiele innych opcji. Faktycznie klasyczne rowery mają najwięcej zwolenników, ale jeśli interesują nas nowości dobrze poznać kilka nowych modeli rowerów.


Jak chodzi o znane modele, to z pewnością rowery szosowe są godne uwagi - więcej.... Są przeznaczone do jazdy po asfalcie, posiadają duże, 28-calowe koła, z wąskimi, od 23 do 25 mm., gładkimi oponami. Kierownica w rowerze szosowym jest zagięta w dość znaczny sposób, dzięki temu możemy zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. Zależnie od geometrii oraz ramy, standardowe rowery szosowe jesteśmy w stanie podzielić na dwa typy, czyli sportowe oraz endurance. Kolejny typ to równie dobrze znane ”górale”.

Tzw. “górale” zostały stworzone do jazdy w terenie, poza asfaltowymi drogami. Mają bardzo często koła od 26 do 29 cali. Najważniejsze są szerokie opony z dość agresywnym bieżnikiem, a również jeden albo nawet dwa amortyzatory. Obecnie coraz większa ilość osób używa je do jazdy po mieście.łazienka (odnośnik do strony)I choć nie są do tego stworzone to faktycznie pełnią swoją rolę. Następny, popularny model to rower trekkingowy, określane są też jako standardowe rowery turystyczne, ponieważ są wyposażone klasycznie w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik.

Powiązany artykuł: RoweryMirapolNext


Koło ze szprychami
Author: Martin Fisch
Source: http://www.flickr.com
Opony są bardziej szerokie niż w szosówce oraz węższe niż w ”góralu”. Pozycja za kierownicą jest bardziej komfortowa niż w rowerze szosowym. Cross to dość często taki sam rower, lecz pozbawiony jest turystycznych dodatków.

Rower crossowy jesteśmy w stanie bez problemu przerobić na trekkingowy, najkorzystniej montując w nim błotniki oraz bagażnik. Takiego typu rowery najkorzystniej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, ścieżkach z gruntu. Jak powiedzieliśmy na początku, W dzisiejszych czasach mamy jednak do wyboru wiele innych ciekawych modeli rowerów. Jednym z nich jest na pewno fatbike. To rower zbudowany na bazie górala. Ma masywne opony, o szerokości od 4 do 5 cali.

Podoba Ci się wpis tekst?! To przejdź do oferty niedobory tłuszczów u psa, aby zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Te szerokie opony powodują, że fatbike rewelacyjnie sobie radzi w trakcie jazdy po śniegu i piasku. Często nie ma w takich rowerach amortyzatora, gdyż jego zadanie przejmuje szeroka opona.