You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak przygotować rower do sezonu po zimie?

on Feb 7, 2021
Mycie bicykla, oliwienie napędu, linek hamulcowych, ocena stanu hamulców, opon itd. W tym tekście odnajdziesz poradnik, który pomoże ci przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś bicykla przed zimą, zwyczajnie pewnego dnia przestałeś jeździć. Bez zbędnych ceregieli bachnąłeś go w zakątek piwnicy. Otrzyj go lekko z kurzu. Nim przejdziesz do oczyszczania pozostałych części bicykla, pozbądź się z błota oraz tłuszczu z kółek przerzutki.


Zgarnij płaski
przejażdżka rowerowa
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
śrubokręt po czym niezmiernie dokładnie zdrap cały syf z kółeczek. Od razu wyczyść je z tłuszczu. Choć w sumie najwygodniej będzie ci to zrobić po ściągnięciu łańcucha. Jeżeli nie masz spinki, to użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Później ściągnij tłuszcz z łańcucha.
siodełko roweru
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Ponownie przyda się ściereczka jak też benzyna. Jednak wcześniej chwyć w rękę starą szczotkę do zębów i pozbądź się piasku oraz błota z ogniw łańcucha. Szczotkę można maczać w benzynie. Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w etylinie czy odtłuszczaczu i umyj dokładnie cały łańcuch. Uporczywe błoto zdrap drucianą szczotką. I nie łudź się, że pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną brudne plamy. Kiedy już wymyłeś kółeczka a także łańcuch, przyszła pora na zębatki. Zapiekły brud i ziemię, zdrap skrupulatnie przy pomocy wkrętaka albo szczotki drucianej. Dalej szmatka, benzyna i wycieraj każdą zębatkę !


Odsysanie tłuszczu i oczyszczanie zębatek kasety. Po pierwsze ściągnij tylne koło. W przeciwnym razie ciężko będzie ci domyć kasetę. Ze zdejmowaniem jak też zakładaniem tylnego koła nie ma wiele zachodu. Zamocz szczotkę w etylinie i energicznie pocieraj zęby kasety. Brud sam pocznie z niej schodzić. Jeśli masz zapiekłe błoto na kasecie, wtenczas przedtem zdrap szczotką drucianą. Pucowanie reszty bicykla. Weź wiadro z ciepłą wodą jak też płynem do mycia naczyń i kuchenną gąbkę. Tą miękką częścią wypucuj gruntownie każdy zakątek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie przednie i tylne koło. Wówczas bez problemu sięgniesz do wszelkiej szczeliny. Jeżeli myjesz bicykl w gorący dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym razie z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda pozostawiając brzydkie smugi. Na koniec posprawdzaj hamulce oraz wszystkie linki rowerowe.