You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak pomóc instytycje pożytku publicznego?

on May 17, 2022
Jedną z niewielu rzeczy, których nie da się unikać, są wszelakie podatki. Skarbowe urzędy bardzo chętnie wyciągną ręce po każdy grosz, jaki uda się komuś zarobić. Czy prowadzi się swój biznes, czy robi na etacie, w każdym z tych przypadków trzeba zapłacić podatki
.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jednak w polskim podatkowym systemie znajduje się jedna rzecz, jaka zmusza urząd skarbowy do realizacji przelewu, a mianowicie 1% dla opp, wykazywany na rocznej deklaracji PIT. Jak wynika z przepisów podatkowych, każda fizyczna osoba będzie mogła przekazać jeden procent podatku, który się należy jednej z organizacji pożytku publicznego (wypełnij pit 2014 online). Wybór takiej organizacji trzeba wykazać w odpowiednim miejscu na zeznaniu podatkowym, a urząd skarbowy w pewnym momencie sam przeleje wykazana kwotę na konto wybranej organizacji.

Czy masz ochotę może dostać link do strony tłumacz przysięgły języka ukraińskiego, gdzie czekają na Ciebie nowe posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Jednak każda pomyłka przy wypełnianiu zeznania spowoduje, że urząd skarbowy z chęcią odmówi przekazania wymaganej sumy, dlatego też koniecznie należy zasięgnąć informacji, jak wspomóc organizacje opp, aby nie zrobić pomyłki.


Jeśli rozliczenie wykaże choć trochę podatku do opłacenia, to można zasilić jednym procentem podatku jakąś instytucję (sprawdź jak to zrobić krok po kroku). Jeżeli ktoś się będzie na to decydował, to w pierwszej kolejności powinien wybrać jedną z z organizacji pożytku publicznego. Ich listę dostępny jest na stronach rządowych, a na picie wystarczy podać numer KRS, który każda bez wyjątku z instytucji musi mieć. W jednym picie można wspomóc tylko jedną organizację, nie można niestety wpisać kilku różnych numerów KRS, więc trzeba się dobrze zastanowić, kto otrzyma przelew. Podczas wypełniania deklaracji w odpowiednich polach podaje się kwotę, jaką zamierza się przeznaczyć, nie może ona przekraczać jednego procenta podatku do zapłacenia. Jeśli ktoś chce precyzyjniej określić, na co dokładnie mają być przeznaczone pieniądze, to także może wykazać w swoim zeznaniu. Tam można podać, aby obdarowywana organizacja wykorzystała podarowane pieniądze na dany cel, jednak ostateczna decyzja i tak będzie należeć do niej, po uwzględnieniu statusu.