You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy kłopot ze zrobieniem porządnych fotografii polega na nie posiadaniu odpowiedniej wiedzy technicznej czy też odpowiedniego sprzętu?

on Nov 3, 2022
Nasze życie biegnie cały czas do przodu. Coraz szybciej i prędzej nie dając nam czasu na rozkoszowanie się pięknymi momentami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również podczas ferii nieraz nie możemy się zatrzymać i nacieszyć pięknem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne momenty.
fotografowanie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, urodę ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Ale nasze drogocenne wspomnienia zasługują na równie piękną oprawę. Szczególnie, kiedy wracamy z wakacji, wraz z kolejną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, można zaopatrzyć się w paręnaście ramek na zdjęcia aby upiększyć nasz dom i wnętrze. Jednak, aby dobrze ukazać charakter zdjęcia należy je odpowiednio zaprezentować. Fotografie krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się same, w dużych formatach powieszone na ścianie (więcej). Zdjęcia reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego lepiej zakupić dla nich mniejsze ramki stojące i ustawić po kilka na szafce lub półce.Bez względu jednak od stosowanej konwencji, nasza rama, tak samo jak każdy element mieszkania, musi współgrać z duszą tego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka zacznie szpecić nasze lokum, ale też ta zła aura przeniesie się na same zdjęcia. Najbezpieczniejszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest nurt klasyczny.

Masz chęć zbadać niniejszą kwestię trochę bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej na portalu (https://pischool.pl/kursy-jezykowe-dla-dzieci-z-dojazdem/), który także omawia taką tematykę.

Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla zdjęć usytuowanych na czarnym tle. Taka konwencja daje nam prawie stuprocentową pewność, że nasze fotografie będą odpowiednio zaprezentowane. Pasuje ona też do każdego domu, więc nie musimy się bać o ich zły wpływ na mieszkanie.

foto
Author: Arielle Croitor
Source: http://www.flickr.com
Ale nurt powszechny bywa również najmniej wyjatkowy. Znaczy to, że fotografie mogą nie bardzo wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niewidoczne. Więc albo zakładamy, że same fotografie w są na tyle wspaniałe, że przyciągną wzrok każdego gościa. Rozwiązania mniej konwencjonalne możemy podzielić na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne czy kolonialne. Każda stylistyka charakteryzuje się swoja kolorystyką oraz ozdobieniami, które znajdują swoje odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć (dowiedz się więcej). Dla przykładu styl kolonialny, cechujący się połączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest głównie utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w kierunku francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Problem ze zrobieniem porządnych fotografii niezmiernie często nie polega na braku odpowiedniej wiedzy technicznej ani odpowiedniego sprzętu. Bardzo wiele fotografii jest złych po prostu dlatego, że nie wykonujemy ich świadomie.