You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Baza noclegowa w popularnych polskich miejscowościach

on Jan 16, 2021
W Polsce istnieje wiele miast, uznawanych za bardzo atrakcyjne turystycznie. Popularność ta bierze się z rozmaitych czynników. Są to przykładowo różnego rodzaju zabytki architektury, których uroki przyciągają turystów. Mogą to być również walory uzdrowiskowe, takie jak przykładowo obecność wód leczniczych. W takiej sytuacji przyjezdni odwiedzający dane miasto jeżdżą tam na wyjazdy sanatoryjne.

Kraków
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
W Polsce ogromną popularnością cieszą się kurorty położone w górach lub na wybrzeżu, ze względu na dużą liczbę opcji spędzania wolnego czasu. Różnica opiera się jednak na tym, że nad morze turyści przyjeżdżają zwykle w okolicach wakacji letnich. Miejscowości górskie za to są oblegane przez cały rok, również w zimie, kiedy uprawia się sporty zimowe. Dlatego na stronach internetowych tak często wyszukiwane są hasła takie jak „noclegi Karpacz” (kliknij: tutaj ).

Kurorty nad morzem Do miejscowości nadmorskich w czasie wakacji przybywają wielkie rzesze turystów. Przeważająca liczba spędza wolne chwile na plaży, na opalaniu się i morskich kąpielach. W miejscowościach, w których położony port, istnieje też możliwość odbycia rejsu statkiem wycieczkowym. Jedną z najchętniej wybieranych polskich miejscowości położonych nad morzem bałtyckim jest Sopot. W okresie wakacji sopockie plaże są ogromnie zatłoczone, podobnie jak ulice miejscowości. Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe, to Sopot jest raczej drogim miastem. Posiada przede wszystkim rozległą ofertę dla zamożnych przyjezdnych.

Większe miasta Miejscami, przyciągającymi spore rzesze odwiedzających na wycieczki i dłuższe wyjazdy są również duże miasta wojewódzkie. W tej grupie niezwykle ważny jest Kraków. W Krakowie jest bowiem bardzo wiele zabytków historycznych i popularnych miejsc. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych w innych krajach polskich miast, a zarazem jedno z najbardziej rozległych. Jeżeli chodzi o noclegi, Kraków (kliknij: tutaj ) prezentuje niezwykle szeroką ofertę. Oferta ta, co najważniejsze, jest zróżnicowana. Znajdują się tam bowiem ekskluzywne hotele, ale również możliwości noclegu niewymagające wielkich finansów. Są to przykładowo hostele czy rozmaite schroniska i domy studenckie.